Dárci krve dostali ocenění za desítky uskutečněných odběrů

13. 12. 2023

V předvánočním čase jsme tradičně ocenili společně s Českým červeným křížem bezpříspěvkové dárce krve v nemocniční jídelně v úterý 12. 12. 2023. Ocenění získalo celkem 78 dárců, kteří chodí pravidelně dávat krev do naší transfuzní stanice. Téměř polovina z nich si přišla osobně převzít medaile z rukou primáře MUDr. Petra Šrámka a společně si užít tento významný den. Za vedení nemocnice dárcům poděkovala hlavní sestra Mgr. Karin Kápičková MBA.

Stříbrnou plaketu prof. MUDr. Jana Janského za dvacet odběrů získalo 41 dárců, zlatou medaili za čtyřicet odběrů dostalo 23 dárců a zlatý kříž ČČK 3. třídy za neuvěřitelných 80 uskutečněných odběrů si zasloužilo 14 dárců.

Moc všem děkujeme, protože dáváte krev pravidelně a nezištně, uvědomujete si, jak je dárcovství potřeba, protože krev se nedá vyrobit, tu máme jen my sami. Rádi bychom uvítali nové prvodárce, nebojte se a přijďte darovat krev.

Děkujeme a všem přejeme krásné a klidné prožití vánočních svátků.