V říjnu jsme se oblékli do růžových triček v rámci celosvětové kampaně s názvem Pinktober – růžovou proti rakovině prsu

14. 10. 2024

MĚSÍC, KDY JDE O PRSA

V říjnu jsme se oblékli do růžových triček v rámci celosvětové kampaně s názvem Pinktober – růžovou proti rakovině prsu. Ta je nejčasnějším onkologickým onemocněním žen v České republice.

„Ženy by především neměly podceňovat prevenci, protože je důležité zachytit onkologické problémy už v časném stadiu. Každá žena by neměla podceňovat ani samovyšetřování prsu, a pokud se naskytne jakékoliv podezření, měla by navštívit svého lékaře, který ji odešle na příslušné vyšetření. Onkologických pacientů mladšího věku bohužel poslední dobou přibývá, ale nejedná se jen o ženy s rakovinou prsu. Pokud je nádor včas zachycen, úspešnost léčby je velmi dobrá,“ uvedla MUDr. Barbora Otavová, primářka našehoonkologického oddělení.

Screeningovou mamografii lze provést na vlastní žádost pacientky už od 40. roku věku, která je zpoplatněna. Pro ženy od 45. roku věku je vyšetření každé dva roky hrazeno z veřejného zdravotního pojištění na základě žádanky od gynekologa nebo praktického lékaře.

Děkujeme Městu Benešov za poskytnutí triček.

© 2024, Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Vytvořeno v Beneš & Michl