Zapojili jsme se do projektu Betty. Dětské oddělení tak nabízí testování dětí na cukrovku, a to jen z kapky krve

5. 8. 2024

Benešovská nemocnice potažmo dětské oddělení se nyní zapojilo do projektu Betty.

Projekt Betty si klade za cíl odhalit cukrovku (diabetes) 1. typu u dětí ještě předtím, než se objeví její příznaky. Včasná diagnostika umožní včasnou léčbu a předejde komplikacím ohrožujícím zdraví, které začátek cukrovky často provázejí.

• Nabízeno věkové kategorii 2 - 18 let
  • Zdarma
  • Odběr krve z prstu (kapilární)
  • Vyšetření vzorku trvá 4 - 8 týdnů
  • Výsledek je rodičům oznámen e-mailem

Objednání: V případě zájmu testování dítěte se lze objednat na dětské ambulanci na tel.: 317 756 253

Odběrové dny: Po, Út 8-10 hod. (bez přípravy - před i po jídle)

Proč nechat své dítě otestovat?

• Prevence zdraví ohrožujících komplikací Nižší riziko akutních i dlouhodobých komplikací.
  • Časná diagnostika a odborné poradenství Rodina je lépe připravena na onemocnění a jeho léčbu, což může snížit úzkost a zvýšit kvalitu jejich života.
  • Včasné zahájení léčby
  • Mírnější průběh onemocnění Zahraniční data ukazují na lepší dlouhodobé výsledky u dětí s diabetem, které byly diagnostikovány díky screeningu.
  • Možnost zapojení do inovativních klinických studií Již nyní probíhají klinické studie zaměřené na oddálení diabetu 1.typu.

Betty Propagacni-plakatek

Více  projektbetty.cz

© 2024, Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Vytvořeno v Beneš & Michl